Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile de concediu neefectuate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile de concediu neefectuate

buna ziua
ce se intampla cu zilele de concediu neefectuate in cazul in care se intra in concediu prenatal?
Se pot reprograma, astfel incat sa fie efectuate la terminarea concediului de maternitate sau la terminarea CCC.
nu se pot plati de exemplu?
Zilele de concediu de odihna cuvenite si neefectuate se pot compensa in bani numai la incetarea contractului individual de munca (CIM).
Zilele de Co neefectuate se compenseaza in bani numai la incetarea c.i.m., potrivit art.146 alin.3 C.mun.