avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile de concediu neefectuate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile de concediu neefectuate

buna ziua
ce se intampla cu zilele de concediu neefectuate in cazul in care se intra in concediu prenatal?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:53, 13 Iulie 2015
Se pot reprograma, astfel incat sa fie efectuate la terminarea concediului de maternitate sau la terminarea CCC.
nu se pot plati de exemplu?
Zilele de concediu de odihna cuvenite si neefectuate se pot compensa in bani numai la incetarea contractului individual de munca (CIM).
Zilele de Co neefectuate se compenseaza in bani numai la incetarea c.i.m., potrivit art.146 alin.3 C.mun.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatie: 15 zile co inainte de prenatal neefectuate ContSters114803 ContSters114803 Situatie : daca inainte de a intra in prenatal mai am 15 zile de concediu odihna si contractul de munca se suspenda pe un an, angajatorul trebuie sa imi ... (vezi toată discuția)
Co neefectuat vs. compensare in bani Monica H. Monica H. Situatia mea este asa: incepand cu 1 iulie voi intra in concediu pt crestere copil. Din anumite motive, nu am putut efectua CO aferent anului 2011 (am ... (vezi toată discuția)