Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Certificat medical in perioada de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Certificat medical in perioada de proba

In situatia in care un salariat se afla in spital si este in perioada de proba pana pe data de 16.07, ii pot inceta contractul de munca de munca cf. art. 31, alin. 3) in data de 15.07? Ce se intampla daca imi aduce certificatul medical ulterior?
Cand expira perioada de proba?
16.07
Ii puteti face acea notificare , insa conform art.49 alin.6 C.mun. : În cazul suspendării contractului individual de muncă se suspendă toate termenele care au legătură cu încheierea, modificarea, executarea sau încetarea contractului individual de muncă, cu excepţia situaţiilor în care contractul individual de muncă încetează de drept.