Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... limite imputernicire semnatura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

limite imputernicire semnatura

Buna seara!
Am niste nelamuriri in ce priveste intinderea dreptului de semnatura in locul sefului(director) de institutie publica!?Acesta fiind in concediu medical, m-a delegat pentru a exercita semnatura pe actele de administrare inclusiv semnatura in banca pentru operatiuni obisnuite (ex.salarii).Ce nu stiu este daca pot semna si pe actele apartinand resurselor umane,in aceasta perioada avand loc concursuri care nu se pot amana (decizii, contract de munca,fisa postului,etc)???Daca nu exista limitare legala in aceasta privinta, cum e corect sa-mi pun semnatura:semnand cu apostroful pentru...si semnatura mea sau scriu cuvantele ,,pentru director” si numele meu citet dupa care semnez???
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
In decizia de delegare nu sunt mentionate atributiile exacte ale dvs ?
Daca va delegat directorul,inseamna ca aveti acest drept de semnatura.
Numai daca exista precizari exacte in acest sens.