Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL unde mama mea sa fie actionar unic si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL unde mama mea sa fie actionar unic si administrator.

BUna ziua

Vreau sa infiintez o SRL unde mama mea sa fie actionar unic si administrator. Eu vreau sa ma ocup de toate treburile firmei.

Ce trebuie sa fac acum la inceput cand infiintez firma astfel ca ulterior sa nu mai trebuiasca sa o plimb peste tot pe maica-mea?

Multumesc
Buna in acceasi situatie sunt si eu problema e ca daca acum o infiintezi ar fi bine sa fiti doi asociati (adica tu si mama ta) sau sa te puna administrator pentru ca altfel fara mama ta nu poti face nimic deoarece tu nu ai nici o calitate in srl