Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Certificat de urbanism pentru bransare apa
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Certificat de urbanism pentru bransare apa

Salut, s-a eliberat, de catre primarie, certificatul de urbanism pentru bransare la sistemul de apa si canalizare, in care se evidentiaza, in anexa acestuia, existenta acestora in imediata vecinatate a propretatii. In realitate, in urma sapaturilor efectuate, s-a constatat si confirmat ca nu exista ,in teren, teava de apa.In urma multiplelor sesizari efectuare, la adresa primariei, acesta nu vrea sa raspunda pertinent la acesta problema.Raspunsul acesteaia, desi a fost dat in termen legal, nu are nici o legatura cu intrebarea adresata.Desi am obtinut toate avizele, si platit toate taxele aferente bransarii, aceasta nu poate fi realizata, evident ca nu exista in realtate reteaua de apa, ci numai in certificatul de urbanism al primariei. S-a mai intalnit cineva cu o astfel de situatie? Poate cineva, specialist juridic in acesta speta, sa ma sfatuiasca in vederea rezolvarii acestei probleme? Va multumesc anticipat!
Posibil ca reteaua de apa si canalizare sa existe doar pe hartie si banii pentru realizarea ei sa fie papati de mult.
O adresă scrisă către PRIMĂRIE+ Serviciul de gospodărie comunală+ intitulată NOTIFICARE+explicaţi situaţia şi solicitaţi de urgenţă rezolvare , specificând că veţi solicita şi DAUNE.