Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lamurire

O societate a angajat o persoana cu cim partial,12 ore /saptamana, programul de lucru fiind urmatorul: luni, intre orele 9-16 (7 ore), marti , intre orele 9-14 (5 ore). Salariatul are dreptul la concediul de odihna pe care vrea sa-l ia incepand cu 1 august. Cum pontez acest salariat pe perioada concediului de odihna ?
Multumesc pentru raspunsuri