avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lamurire

O societate a angajat o persoana cu cim partial,12 ore /saptamana, programul de lucru fiind urmatorul: luni, intre orele 9-16 (7 ore), marti , intre orele 9-14 (5 ore). Salariatul are dreptul la concediul de odihna pe care vrea sa-l ia incepand cu 1 august. Cum pontez acest salariat pe perioada concediului de odihna ?
Cel mai recent răspuns: iuliangoga , utilizator 20:32, 17 Iulie 2015
Multumesc pentru raspunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul zile de concediu de odihna cris2279 cris2279 Buna ziua, Am un salariat care timp de 3 luni a avut contract cu timp partial: Ianuarie,Februarie,Iulie, August=8 ore/zi, 40 ore/saptamana Martie=20 ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna la c.i.m. cu timp partial catalincosti catalincosti Buna ziua ! Am angajari cu timp partial, astfel : -unul are 2 ore/ zi - perioada nedeterminata; -al doilea lucreaza 4 ore pe saptamana , perioada ... (vezi toată discuția)
Calcul co timp de munca 32 ore luna inegal Maran Corina Maran Corina Buna ziua, Il vad pe domnul freeelis si nu vreau sa-l pierd imediat scriu stiu ca proportional (vezi toată discuția)