Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa judiciara de timbru si modul de calcul
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa judiciara de timbru si modul de calcul

Am primit o instiintare de plata (in valoare de 487.41 lei) in baza unor decizii date de catre o institutie publica si doresc sa o contest in instanta.
Ma interseaza cat este taxa de timbru si care este modul de calcul al taxei de timbru.
Taxa de timbru este 39 lei, iar dispozitia legala in baza caraia se calculeaza este OG 80/2013
va multumesc mult pentru ajutor