avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Convocare salariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Convocare salariat

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati, am facut o prostie. Am trimis unei salariate convocare si i-am scris corect sa se prezinte pe data de 28.07.2015, pentru rezolvarea situatiei si contractul se va desface pe 29.07.2015 si odata cu aceasta i-am trimis si o decizie prin care se specifica, suspendarea contractului de pe 13.07.2015 pana la data de 29.07.2015, in loc sa scriu pana pe 28.07.2015. e vreo problema daca se ajunge in instanta si ce pot face?
Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 22 Iulie 2015
niko79, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:23, 24 Iulie 2015
Asa cum am mentionat si in celalalt topic deschis de dvs., data de 28.07.2015 nu are relevanta prea mare, intrucat data incetarii suspendarii c.i.m. poate fi aceeasi cu data incetarii c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cercetare disciplinara niko79 niko79 Buna ziua! Va rog s-mi spuneti parerea dvs in legatura cu urmatorul caz: In data de 13.07.2015 o salariata a venit la serviciu, a avut o discutie cu prietenul ... (vezi toată discuția)
Salariata care cu 06.11.2012 trebuia sa revina din cic alinamariabrasoveanu alinamariabrasoveanu Buna seara, Am urmatoarea situatie: o salariata trebuia sa revina cu astazi 06.11.2012 din crestere copil si sa-si inceapa activitatea in cadrul ... (vezi toată discuția)
Abatere disciplinara mediterr mediterr Buna ziua, Am urmatoarea situatie si anume: -un salariat nu se mai prezinta la locul de munca din data 21.02.2012 . Contactat telefonic a fost rugat sa se ... (vezi toată discuția)