Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Convocare salariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Convocare salariat

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati, am facut o prostie. Am trimis unei salariate convocare si i-am scris corect sa se prezinte pe data de 28.07.2015, pentru rezolvarea situatiei si contractul se va desface pe 29.07.2015 si odata cu aceasta i-am trimis si o decizie prin care se specifica, suspendarea contractului de pe 13.07.2015 pana la data de 29.07.2015, in loc sa scriu pana pe 28.07.2015. e vreo problema daca se ajunge in instanta si ce pot face?
Multumesc
niko79, utilizator
Asa cum am mentionat si in celalalt topic deschis de dvs., data de 28.07.2015 nu are relevanta prea mare, intrucat data incetarii suspendarii c.i.m. poate fi aceeasi cu data incetarii c.i.m.