Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia si perioada de preaviz.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia si perioada de preaviz.

Eu am concediu de pe data de 31 iulie ...daca imi inchei cartea de munca cu fata de astazi sau de maine...zilele de concediu sunt cuprinse in perioada de preaviz?multumesc
Trebuie sa va incheiati cartea de munca dupa efectuarea concediului de odihna si expirarea celor 20 zile preaviz,zilele de concediu nu sunt cuprinse in periodada de preaviz.
Zilele de Co pot fi efectuate in perioada de preaviz, conform art.81 alin.5 C.mun.