Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire-Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire-Succesiune

Buna ziua

As vrea sa stiu ce pot face in cazul in care mama mea a decedet iar fratele meu nu vrea sa faca succesiunea pentru a putea imparti bunurile ramase,Mentionez ca actele apartamentului se afla la el,acesta refuzand sa le prezinte.El doreste sa inchirieze apartamentul. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Formulati actiune in instanta ptr.dezbaterea succesiunii si stabilirea cotelor succesorale.