Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare auto cu imputernicit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare auto cu imputernicit

Buna ziua ,

Sunt proprietarul unei masini inmatriculata ITALIA si o vand in romania prin iputernicit.In Italia ce document pot intocmi pentru a imputernici o persoana din Romania sa o vanda si sa obtina documentatia necesara radierii in ITALIA?
imputernicire in care specificati ce doriti sa faceti, la ambasada cred ca puteti rezolva.
Procura speciala. O puteti face la ambasada Romaniei din Italia.
Cred ca puteti face si o imputernicire neautentica, alegand legea romana ca fiind aplicabila.