avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare auto cu imputernicit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare auto cu imputernicit

Buna ziua ,

Sunt proprietarul unei masini inmatriculata ITALIA si o vand in romania prin iputernicit.In Italia ce document pot intocmi pentru a imputernici o persoana din Romania sa o vanda si sa obtina documentatia necesara radierii in ITALIA?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 12:09, 24 Iulie 2015
imputernicire in care specificati ce doriti sa faceti, la ambasada cred ca puteti rezolva.
Procura speciala. O puteti face la ambasada Romaniei din Italia.
Cred ca puteti face si o imputernicire neautentica, alegand legea romana ca fiind aplicabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inrebare ! lucyfer lucyfer Buna ziua ! Va rog sa-mi spuneti daca se poate si cum trebuie procedat[ce acte sunt necesare],pentu a trece pe numele unei rude de gradul 1[mama],un ... (vezi toată discuția)
Autoturism mostenit - drept de folosinta ; documente necesare vladut2003 vladut2003 Buna ziua Va cer ajutorul pentru o consiliere de specialitate in ceea ce priveste urmatoarea speta: In urma bunicului meu decedat acum o jumatate de an, ... (vezi toată discuția)
Vanzare cumparare auto Stukha Stukha Am si eu o problema de rezolvat in urmatoarea luna si am nevoie de putina lumina in ce priveste procedurile. Punctul de plecare este ca tata este ... (vezi toată discuția)