Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recalculare fluturas salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recalculare fluturas salarizare

buna ziua.....unde asi putea sa imi recalculeze fluturasul de salariu?....nu sant deacord cu calculele firmei si vreau sa mi se recalculeze fluturasul....am inteles ca pot apela la un expert contabil?...este adevarat..?
Faceti mai intai o cerere catre unitatea angajatoare/serviciul contabilitate-salarizare in care aratati pentru ce va considerati nelamurit/nedreptatit . Functie de raspunsul pe care il veti primi puteti sa consultati un contabil si daca aveti dreptate iar firma nu va plateste de bunavoie sau refuza sa va achite drepturile banesti cuvenite atunci va adresati instantei judecatoresti competente in speta, tribunalul din localitatea/circumscriptia dumneavoastra .