Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... proces litigiu de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

proces litigiu de munca

Buna ziua.
Care ar putea fi sansele si mai motivele cu care pot castiga un proces pt. desfacerea cim. Motivatia angajatorului ar fi ca am avut abateri repetate in activitatea de contabil. Eu am o relatie rea cu angajatorul (seful direct), deoarece am sesizat la parchet si politie si DNA faptele acesteia. Ea avand functie de conducere a facut tot posibilul de a ma da afara disciplinar. Are relevanta acesta in proces?
Mai am si 4 actiuni prin care am contestat cele 4 sanctiuni anterioare, in diferite stadii (2 pe fond si 2 la apel)!
Multumesc!
Nimeni nu va poate spune care sunt sansele intr-un anumit litigiu.

În caz de conflict de muncă angajatorul nu poate invoca în faţa instanţei alte motive de fapt sau de drept decât cele precizate în decizia de concediere.