Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare activitate srl
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare activitate srl

Din punct de vedere al resurselor umane ce implica suspendarea unei societati comerciale (SRL) pe timp de 3 ani ? Care este baza legala? Ce documente se depun la ITM ? Exista posibilitatea sa pot avea un angajat pe perioada suspendarii activitatii?
Nu se depun documente , in acest sens, la ITM ci doar la reg.comertului.

Suspendarea activitatii, in practica uzitata, a dus la concedierea salariatilor prin desfiintarea postului.
Multumesc