Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul la concediu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul la concediu

Buna seara dupa cat timp de la angajare am dreptul legal la concediu de odihna? dupa 6 luni de la angajare as avea dreptul sau nu,si cate zile?
In prezent, Codul Muncii nu mai reglementeaza acordarea CO dupa desfasurarea unei anumite perioade de timp lucrate.

Prin urmar, efectuarea CO nu mai este conditionata de desfasurarea activitatii o anumita perioada de timp ... astfel, salariatul isi poate lua CO si dupa o luna de zile de activitate.