Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare titlu de propietate locuinta sub ipoteca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare titlu de propietate locuinta sub ipoteca

Buna seara!

O a doua intrebare pe acest forum.. Exista posibilitatea schimbarii titularului de contract pe o locuinta care este garantata sub ipoteca pentru o alta locuinta?

Adica de exemplu apartamentul in care stau este in proprietatea lui X care a garantat sub ipoteca acest apartament pentru cumpararea altui apartament.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Numai cu acordul dat in fata notarului a celui in favoarea caruia s-a constituit ipoteca .
care de obicei ar fi banca din cate stiu?