Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie urmata de concediu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie urmata de concediu

pot sa -mi depun demisia si apoi sa-mi efectuez concediul de odihna (pe durata preavizului)?
Multumesc pentru lamuriri. Ma gandeam ca o sa mi se ceara sa-mi depun preavizul dupa efectuarea concediului, avand in vedere ca cererea de concediu a fost aprobata cu mult inainte si eu imi depun demisia cu o zi inainte de intrarea in concediu...avand in vedere ca in acest timp trebuie sa mi se caute un inlocuitor si, pe perioada concediului se aduna deja lucrari...Multumesc inca o data.
si inca ceva ce am omis sa mentionez : are vreo relevanta faptul ca sunt functionar public?
Nu are nicio reevanta faptul ca sunteti functionar public, ideea este aceeasi.