avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarare data fara drept de apel
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarare data fara drept de apel

as dori sa stiu in ce conditii o hotarare se da fara drept de apel, adica doar cu recurs in termen de 15 zile Mentionez cu hotararea a fost pronuntata de judecatorie in civil
daca hotararea ar fi trebuit pronuntata cu apel se poate ataca aceasta in cadrul recursului_
multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriel Stelea , Avocat 23:50, 9 Iulie 2009
Poate este vorba de o indicare gresita a caii de atac.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recus dau apel? ioanandrei ioanandrei Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea situatie : Intr-o CAUZA EVALUABILA IN BANI , val. peste 100.000,0 Ron , in care INSTANTA DE FOND a fost TRIBUNALUL- ... (vezi toată discuția)
Incheiere irevocabila respingere cerere reexaminare amenda judiciara Georgescul Georgeasca Georgescul Georgeasca silicit opinie concreta, viabila si motivata in drept : [b]incheierea irevocabila de respingere a reexaminarii amenzii judiciare este supusa contestatiei in ... (vezi toată discuția)
Recurs sau nu? egipt egipt 1. factura emisa in 23.01.2003. Am facut actiune pentru a obliga debitoarea sa plateasca debitul din factura. Cererea am trimis-o in 19.01.2006, deci in ... (vezi toată discuția)