Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hotarare data fara drept de apel
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hotarare data fara drept de apel

as dori sa stiu in ce conditii o hotarare se da fara drept de apel, adica doar cu recurs in termen de 15 zile Mentionez cu hotararea a fost pronuntata de judecatorie in civil
daca hotararea ar fi trebuit pronuntata cu apel se poate ataca aceasta in cadrul recursului_
multumesc
Poate este vorba de o indicare gresita a caii de atac.