Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Schimbare sediu social
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Schimbare sediu social

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru schimbarea sediului social din Sector 6 la Tecuci?
Multumesc
Multumesc si dupa ce termina actele la Registru, noi trebuie sa avem un alt Certificat de imatriculare cu noua adresa si toate celelalte, dupa care trebuie depus la ANAF 050. Ma interesaza mai mult ce trebuie facut la Administratie.
Da, exact, trebuie sa depuneti Cererea 050:

Cererea se depune în cazul în care domiciliul fiscal este diferit de domiciliul sau sediul social, ori în cazul în care contribuabilul îşi schimbă domiciliul fiscal declarat anterior. Se depune la organul fiscal în a cărui rază teritorială se află noul domiciliu fiscal şi va fi însoţită de documente care să facă dovada deţinerii sau ocupării legale a spaţiului pentru noul domiciliu fiscal. Se completează într-un singur exemplar.
Dar mai are 2 puncte de lucru, care raman in Bucuresti, acestea nu au CUI separat, avand unul, repsectiv 2 salariati. Aceste puncte de lucru trebuie declarate la Galati?
Cand s-au deschis aceste puncte de lucru trebuia depusa: Declaraţia privind sediile secundare (OMFP 1329/2004)