avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 349 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită nu am contract ,doar facturi
Discuție deschisă în Executare silită

nu am contract ,doar facturi

buna ziua,
am o societate careia i-am livrat marfa fara contract ci doar in baza facurilor fiscale , inca din 30.10.2006. aceasta societate nu a mai platit la un anumit moment si am de luat bani de la ei. am trimis extras de cont, invitatie la conciliere si nimic. ce pot face sa imi recuperez banii? pe ce cale sa merg?
multumesc anticipat
V-ar fi de ajutor daca pe langa facturi, ati putea atasa si comanda inaintata de debitorul Dvs.
multumesc tuturor
mai am cateva nelamuriri:
1. cererea se introduce la judecatorie sau tribunal?
2. daca nu exista contract pot cere plata unor sume cu titlu de daune sau penalitati? care ar fi acestea?
1. Judecatorie;
2 Nu puteti calcula penalitati;

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare creanta!!! fany22 fany22 Buna, Am nevoie urgenta de ajutor: soc. com. unde sunt admin. a incheiat contract cu o alta soc. com. am contract, o factura restanta (pe care nu vor sa ... (vezi toată discuția)
Facturi nesemnate discover discover Buna ziua , am facut o somatie de plata impotriva unui debitor (in baza OG 5/2001) . Pana la primul termen debitorul mi-a platit creanta ( norocul meu ?! ) dar ... (vezi toată discuția)
Recuperare bani pentru factura emisa milosh2000 milosh2000 Am incheiat un contract de prestari servicii cu o firma. Contractul are ca obiect traducerea de documente. Am incheiat un act aditional pt prima ... (vezi toată discuția)