avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... jurist angajat la Cabinet Individual de Insolventa?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

jurist angajat la Cabinet Individual de Insolventa?

Buna ziua,

Cu respect as dori sa ma lamuriti intr-o problema, Cabinetul Individual de Insolventa poate angaja consilier juridic?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:13, 6 August 2015
Contractele de colaborare - conventiile civile - pot fi incheia numai pentru activitati ocazionale.
daca sunt angajata la o alta societate cu cim, pot lucra cu contract de colaborare si cu un CII?
Da, puteti cumula venituri din mai multe contracte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilierul juridic in cadrul unui cabinet de avocat ContSters40598 ContSters40598 Concret, cum poate colabora consilierul juridic cu un avocat? Ce poate el face in cadrul cabinetului de avocat? Cum va colabora cu avocatul? Cum va fi ... (vezi toată discuția)
Practicieni in inolventa - pfa (da sau nu?!) remm remm Potrivit OUG nr. 86/2006: [i]Art. 4. - (1) Practicienii in insolventa isi pot exercita profesia ca persoane fizice independente sau ca asociati, colaboratori ... (vezi toată discuția)
Consilier juridic- cim? cristina_vilceanu cristina_vilceanu Buna ziua! Sunt consilier juridic dar am inceput o colaborare cu un cabinet de avocatura si v-as ruga sa-mi dati o solutie pentru a-mi putea desfasura ... (vezi toată discuția)