Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sesizare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sesizare

Buna ziua
In fata blocului unde locuiesc se afla o cladire care in trecut,inainte de 89,era laborator de patiserie(se produceau prajituri).firma care avea cladirea in posesie a vandut-o unui particular care vrea sa o transforme in "nu stiu ce" deoarece nu are panou cu nr. de autorizare si destinatia cladirii.cel care a cumparat cladirea nu tine cont de locatarii blocului,cladirea e la aproximativ 8-9 metri de bloc si langa ea la 1 metru sant parcari pentru autoturisme facute de primarie.Noul proprietar face lucrari de renovare,tencuieli,izolari,toarna beton pe acoperis,fara sa anunte locatarii ca face lucrari si sa-si scoata masinile din parcare sa nu cada materiale de constructii pe autoturisme,cladirea in renovare nefiind protejata de prelate sau plase speciale pentru cladiri in constructie iar cand i s-a atras atentia ca deterioreaza vopseaua pe autoturisme a spus ca "esti un nimic pentru mine si fac ce vreau cu cladirea mea(e nepotul unui cunoscut manelist).
V-as ruga sa ma indrumati ce sa fac pentru a avea dreptul la a-mi apara bunul de la deteriorare si de a putea sa locuiesc linistit in apartamentul in care locuiesc de 51 de ani in liniste ,pana la aparitia acestor oameni care cred ca pot face orice datorita banilor pe care ii au.
Multumesc::(
Sesizati primaria si serviciul de urbanism din cadrul politiei locale. Gasiti adresele de email pe net si trimiteti sesizarea la care puteti atasa si poze.
Sesizati oficial directia corp control din primarie
Ar fi de preferat ca sesizarea sa fie facuta de asociatia de proprietari
multumesc,din pacate cei de acolo nu vor face nimic...stiti cum se spune"banii vorbesc"