avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Obtinere permis de conducere, persoana eliberata ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Obtinere permis de conducere, persoana eliberata conditionat

Buna ziua,
As dori sa stiu dupa cat timp poate obtine permisul de conducere o persoana eliberata conditionat.?Multumesc
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 18:30, 8 August 2015
Daca nu a fost condamnat pentru infractiuni la regimul circulatiei pe drumurile publice poate obtine permisul imediat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se intampla cu permisul ? simo flores simo flores Buna seara !Supun atentiei dumneavoastra urmatoarea speta :o persoana in timpul efectuarii scolii de soferi este prinsa beata la volan ,deci savarseste doua ... (vezi toată discuția)
Pot sustine examen in vederea redobandirii permisului? StifflerSamm StifflerSamm Buna ziua!Astazi am fost si mi'am scos cazierul pentru a afla daca pot incepe scoala de soferi.Pe cazier scria in felul urmator: Solicitantul [u]este ... (vezi toată discuția)
Bună seara! soțul meu a fost condamnat în 2014 la pedeapsa ... Sorina199093 Sorina199093 Bună seara! Soțul meu a fost condamnat în 2014 la pedeapsa 1an pentru conducere fără permis. Și-a executat pedeapsa. Să înscris la scoala de șoferi ... (vezi toată discuția)