Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintata si lovita
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintata si lovita

Buna seara,va rog din suflet sa nu imi ignorati mesajul ..am nevoie disperata de ajutorul cuiva.Eu sunt in Germania cu un baiat de 1 an jumate.In tot acest timp am fost amenintata,lovita,umilita si fortata sa raman cu el....(au fost momente in care imi lua buletinul sa nu plec.)Acum problema este mult mai grava....Am fost in spania impreuna si am fugit inapoi in Germania,i-am explicat bine ca nu il mai vreau...si azi dimineata am primit msg de la el ca este in avion vine la mine .Eu am fost proasta si l-am bagat in casa...I-am explicat si aici ,insa s-a terminat punandu-mi cutitul la gat...Vreau sa mentionez ca are psiholog de 3 luni si tin legatura cu dansa...Mi-a explicat ca este foarte periculos...Acum el este aici in casa ...crede k ne-am impacat...Nu stiu cum sa scap de el...Va rog ajutati-ma! imi este foarte frica de el..

Va multumesc !
Doamna / domnisoara , sa o luam de la inceput , am vazut multe detalii , aveti drepturi europene si de stat unde ati fost nascuta in felul acesta :

Veti merge la politie , chiar daca nu stiti limba germana si cereti in felul urmator , e atit de simplu incat :

Buna ziua , as dori sa depun o plangere impotriva sotului / amantului / iubitului/ prietenului ( ce grad de intimitate are cu domnia voastra ) ... si as dori un polizei criminal deoarece ei sunt in masura sa elucideze cit mai rapid acest caz ... apoi doresti un translator ca sa puna cap la cap toate pe hartie ... acestia sunt obligati prin lege nu ca in Romania sa doarma pe scaune si sa ia " ... " , lenea in brate :) ... apoi totul e usor ca buna ziua , daca nu aveti avocat va recomand unul bun din toata inima , este din Munchen si nu este scump , stie si romana / engleza / italiana si spaniola ... va astept cu un mesaj privat ca sa puteti rezolva cazul .... si va pot da si numarul lui , a ajutat multi romani si inca ajuta , inclusiv pe mine ...

PS.: V-am dat numarul in mesaj privat ...
ContSters331166, utilizator