Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Aflare adresa
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Aflare adresa

Buna ziua!
va solicit ajutorul cu urmatoarea speta: exista posibilitatea de aflare a adresei pe baza de cnp/numar de telefon, daca solicitarea vine din partea unuia din parinti?
mentionez ca relatiile parinte-copil nu sunt cele mai bune, de aici si intrebarea mea.

Multumesc anticipat!
formulati o cerere la Directia de evidenta a populatiei
Taxa cred ca este in cuantum de 2 lei
si in cazul in care nu doresc ca adresa mea sa fie aflata? Aceasta fiind problema de fapt. Cum as putea sa procedez? Multumesc!
Oricine poate depune cerere insa datele personale nu pot fi comunicate decat cu consimtamantul persoanei vizate.

Daca sau cand veti fi cautat de cineva de la Evidenta sau de un politist de la ordine publica pentru exprimarea acordului scris spuneti Nu sunt de acord ca datele mele personale (adresa de domiciliu sau ce mai cer ei acolo) sa fie comunicate unor terte persoane.
Ares-3, moderator
Multumesc mult pt raspunsul prompt!
Taxa este de 6 lei din care 1 leu taxa furnizare date si 5 lei tx.timbru. Fara acordul dvs. scris cei de la evidenta nu vor putea face cunoscute datele dvs. personale.