avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare teren agricol cu PV de punere in posesie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare teren agricol cu PV de punere in posesie

detin o suprafata de teren agricol pentru care nu am titlu de proprietate,ci numai procesul verbal de punere in posesie.pot vinde aceasta suprafata de teren?
Cel mai recent răspuns: radianachim , utilizator 19:07, 11 Ianuarie 2017

detin o suprafata de teren agricol pentru care nu am titlu de proprietate,ci numai procesul verbal de punere in posesie.pot vinde aceasta suprafata de teren?


radianachim a scris:


detin o suprafata de teren agricol pentru care nu am titlu de proprietate,ci numai procesul verbal de punere in posesie.pot vinde aceasta suprafata de teren?





~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog frumos sa-mi raspundeti olghi olghi o persoana a vandut un teren in suprafata de 400mp pe care lam mostenit de 35 de ani. cum la vandut: a avut trecut in registru agricol suprafata de 200mp (pe ... (vezi toată discuția)
Proces verbal de punere in posesie... iuli113 iuli113 se poate ca pt un proces verbal de punere in posesie(titlu de proprietate) in care apare suprafata de teren extravilan si suprafata de teren intravilan este ... (vezi toată discuția)
Probleme cu primăria Hamarsold300 Hamarsold300 O primărie vrea să îmi restituie terenul arabil naționalizat de comuniști. Pentru a vinde acest teren este nevoie doar de decizia dată de primărie sau ... (vezi toată discuția)