Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pamant vandut inainte de deces fara contract de v-c ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pamant vandut inainte de deces fara contract de v-c autentificat la notar

Buna ziua.
Poate ma puteti ajuta cu un sfat la aceasta problema.
Mama mea a avut o proprietate (teren) mostenita de la parintii ei.
In timpul vietti a vandut acest teren cu instintarea tuturor copiilor ei.
Problema este alta. Mama a luat banii pe acest teren, fapt pe care il stiu si copii ei, dar nu a apucat sa le faca actele la acesti cumparatori din cauza ca inainte de a ajunge la notar a facut stop cardiorespirator si a decedat. Eu sunt una din fiiicele ei care detin un testament ca mostenitoare a tuturor drepturilor ei mobile si imobile.
Cum pot eu sa-i pun in legalitate pe acesti oameni?
După ce dezbateţi succesiunea faceţi dvs., moştenitorii, actele de vânzare-cumpărare la notar.