avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1903 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pamant vandut inainte de deces fara contract de v-c ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pamant vandut inainte de deces fara contract de v-c autentificat la notar

Buna ziua.
Poate ma puteti ajuta cu un sfat la aceasta problema.
Mama mea a avut o proprietate (teren) mostenita de la parintii ei.
In timpul vietti a vandut acest teren cu instintarea tuturor copiilor ei.
Problema este alta. Mama a luat banii pe acest teren, fapt pe care il stiu si copii ei, dar nu a apucat sa le faca actele la acesti cumparatori din cauza ca inainte de a ajunge la notar a facut stop cardiorespirator si a decedat. Eu sunt una din fiiicele ei care detin un testament ca mostenitoare a tuturor drepturilor ei mobile si imobile.
Cum pot eu sa-i pun in legalitate pe acesti oameni?
Cel mai recent răspuns: elenagabi , utilizator 11:07, 16 August 2015
După ce dezbateţi succesiunea faceţi dvs., moştenitorii, actele de vânzare-cumpărare la notar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Invatati-ma Gaiseanca Gaiseanca buna seara va rog sa ma invatati ce sa fac pt. ca nu stiu m-amcasatorit in anul cind a luat fiinta C.A.P -ul si am primit de la parinti 2 ha teren insa ... (vezi toată discuția)
Testament. olive olive buna seara din nou revin cu o veche problema care pare ca nu se mai termina privind un testament sa o iau cu inceputul tatal meu a trait in concubinaj cu o ... (vezi toată discuția)
Ce acte sunt necesare în situația mea?! Ortansa1958 Ortansa1958 Ce acte sunt necesare în situația mea?! Bună ziua și numai bine! Împreună cu mama mea am fost crescută de bunicii mei, dar nu am fost înrudite ... (vezi toată discuția)