Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda rutiera, mentiuni PV
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda rutiera, mentiuni PV

Cine scrie mentiunile in procesul verbal? Politistul sau cel care ia amenda?
politistul la indicatiile contravenientului , il intreaba ai ceva de obiectat? acesta spune ce obiectiuni are cu privire la procesul verbal si politistul scrie
Multumesc.