avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contracte de arendare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contracte de arendare

Este legal ca un contract de arendare sa fie redactat bilingv, in situatia cand una dintre parti este cetatean strain?
Cel mai recent răspuns: CLEMENT PINTILIE , Consilier juridic 11:24, 18 August 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Nimica nu este impotriva!Numai sa fie certificat de un traducator autorizat!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalizare imputernicire Corina T. Corina T. Buna ziua! Am urmatoarea intrebare: am fost solicitata pentru legalizarea unei imputerniciri; intrucat nu am experienta in astfel de proceduri, as avea ... (vezi toată discuția)
Vanzare srl catre catre firma norvegiana MihaiTN MihaiTN Buna ziua, dupa cum vedeti chiar din subiect, sunt interesat sa stiu care este procedura de vanzare a unui SRL catre o firma din Norvegia. SRL-ul este ... (vezi toată discuția)
Constituire societate cu asociat unic cetatean strain Iulia Malis Popa Iulia Malis Popa Buna dimineata! Revin si eu cu o intrebare; speta sta in felul urmator: o societate comerciala cu asociat unic cetatean strain e in curs de infiintare. ... (vezi toată discuția)