Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua- recuperare bani din asigurare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua- recuperare bani din asigurare

Ma numesc Rusu Cristina Si am 37 ani de 2 ani am un credit de nevoi personale la care mi sa facut obligatoriu si o asigurare in caz de somaj acum intrebarea mea este imi voi recupera bani din asigurarea facuta daca am terminat rata de platit sau banca nui nevoita sami restitue suma care este din asigurare mentionez ca rata pe care trebuia sa o platesc fara asigurare era de 96 ron iar diferenta pana la 138 ron era asigurarea
Asigurarea la creditul de nevoi personale nu este obligatorie, asa va spune banca sa-si faca targetul la asigurari, trebuia sa refuzati de la inceput. Daca, pe rerioada derularii creditului, dvs. intrati in somaj atunci banca va preia plata creditului. In cazul dvs. nu vi se mai restituie suma respectiva.