Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... incetare actiune contestare proces verbal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

incetare actiune contestare proces verbal

Buna ziua, in luna a 5a,am avut permisul suspendat pt o luna,am contestat procesul verbal in instanta si primul termen e fixat in 27.11 anul curent. Din cauza unor probleme personale sunt nevoit sa plec din tara pt o perioada mai lunga si as vrea sa incetez actiunea. Exista un model de cerere tipizat pt asa ceva? Si unde trebuie depusa? Mentionez ca nu am scos certificat de grefa,perioada de suspendare a decurs normal,iar in luna a 6 mi-am ridicat permisul de la serviciul de politie rutiera.
Formulati o cerere de renuntare la judecata pe care o depuneti la instanta la care aveti inregistrata plangerea contraventionala
Ok,am inteles. Multumesc!:)