avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Hotararea 3522/1953
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Hotararea 3522/1953

TATAL MEU A FOST IMPROPRIETARIT IN BAZA DECRETULUI NR 444/1953 SI A HOTARARII CONSILIULUI DE MINISTRI NR 3522/1953 IN MOD GRATUIT SI LIBER DE ORICE SARCINI CATRE STAT SI COMUNA ,CU O SUPRAFATA DE 2 HA SI 75 MP TEREN ARABIL.
'ANUL ACESTA A GASIT ACTUL DE PROPRIETATE SI A MERS LA PRIMARIA DE DOMICILIUL PAMANTULUI SI I-A SPUS CA NU POATE SA-I DEA PAMANTUL INAPOI ,CA TREBUIA SA FACA CERERE DE RESTITUIRE PANA IN ANUL 2007 SAU 2008.
VA ROG SA-MI COMUNICATI DACA EXISTA POSIBILITATEA LEGALA DE A INTRA IN POSESUIA LUI.
VA MULTUMESC.
Cel mai recent răspuns: cassy , utilizator 22:55, 23 August 2015
Nu. Ati depasit toate termenele legale ult pentru a mai putea cere acum ceva.
cu stima, cassy

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

H.c.m. 308/1953 Maria - Amelia Ionescu Maria - Amelia Ionescu Buna seara, Tatal meu a \"cedat\"conform actului mai sus mentionat o suprafata de 15 ha teren arabil. Partea mai putin placuta este ca nu am aflat de el ... (vezi toată discuția)
Act de proprietate veteran ordinul mihai viteazul carmendaminescu carmendaminescu Buna ziua, Am un act de proprietate, acordat in baza Decretului 444/1953 si a Hotararii Consiliului de ministri nr3522/1953, pentru 5000 mp teren agricol, ... (vezi toată discuția)
Explicatie pentru legile de fond funciar ardeleanulazar ardeleanulazar Daca o persoana a depus cereri de constituire a dreptului de proprietate (terenuri necolectivizate) confom legilor fondului funciar a decedat ... (vezi toată discuția)