Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salarizare functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salarizare functionar public

Un functionar public daca primeste atributii noi in plus fata de fisa postului, atributii care pana in momentul respectiv nu existau poate primi bani in plus la salariu. In anul 2014 acest lucru era posibil, dar pentru 2015 mai este valabil acest lucru. Daca este va rog sa ma indrumati unde scrie acest lucru.
Multumesc anticipat,
Atributiile respective au legatura cu fucntia detinuta?
Daca lucrati in administratia publica se obisnuieste sa se dea noi atributii prin dispozitie de primar, in schimb fara a fii retribuite. Asa e la noi.
Nu sunt atributi noi care nu au legatura cu functia detinuta