Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Aplicare OUG 27/2015
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Aplicare OUG 27/2015

Buna ziua !

Lucrez in cadrul unei asociatii de dezvoltare intercomunitara, fondurile pentru salarii si cheltuieli sunt din cotizatiile membrilor din cadrul asociatiei, buget ar fi ca sa putem aplica OUG 27/2015 ... dar avem voie?
OUG 27/2015 se aplica numai la institutiile publice.

Asociaţiile de dezvoltare intercomunitară sunt structuri de cooperare cu personalitate juridică, de drept privat, înfiinţate, în condiţiile legii, de unităţile administrativ-teritoriale pentru realizarea în comun a unor proiecte de dezvoltare de interes zonal sau regional ori furnizarea în comun a unor servicii publice.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc frumos !