Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Vanzare imobil, plata CAS persoana fizica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Vanzare imobil, plata CAS persoana fizica

Buna seara! Un prieten doreste sa vanda un imobil dar nu lucreaza si nu are platite darile catre stat (CAS). Tranzactia este prin banca... Cine si cat ii opreste din banii obtinuti din vanzarea imobilului (CAS). II opreste de cand nu mai lucreaza? (de cativa ani nu mai lucreaza) sau... exista un plafon si daca se depaseste acel plafon exista o formula de calcul... Multumesc anticipat! O seara frumoasa!
Din ce stiu, la tranzactia descrisa mai sus nu se datoreaza impozit si C.A.S.S.