Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sistare pensie alimentara de intretinere.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sistare pensie alimentara de intretinere.

Buna ziua.
Intrebarea mea este urmatoarea:
Am avut de platit pensia alimentara de intretinere pentru o fata pana la imolinirea varstei de 18 si apoi pana la terminarea studiilor.
In prezent este la facultate particulara anul 2.In toamna aceasta va deveni mama.Eu mai platesc pensia si in acest caz?
Nu stiu daca este casatorita cu acte...
Buna ziua,
Daca platiti pensia este fiica dumneavoastra, inteleg.
Cum adica nu stiti daca este casatorita sau nu?
DA, daca este studenta la zi platiti pana la varsta de 26 de ani sau pana la terminarea studiilor.
Ea...fata a devenit mama...nu stiu daca este casatorita cu acte...este insarcinata mai platesc pensie de intretinere? si pentru Bebe si pentru tatal copilului?
pana la 26 de ani?...
este din casatorie anterioara.Fata a devenit mama... eu platesc pensia in acest caz pana la 26 de ani?...chiar daca nu a terminat studiile?
gi-jane2, moderator
Plătiți pt fata dvs pana la terminarea studiilor.