Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract de inchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract de inchiriere

Buna ziua, am un contract de inchiriere pe care l-am respectat in toti anii(5 ani)dar in tot acest timp am avut probleme cu apa care se infiltreaza, cu instalatia electrica care cedeaza f des, aceste lucruri au fost aduse la cunostinta prin adrese scrise si care n-au fost remediate.din aceste motive m-au determinat sa caut alt spatiu pe care l-am inchiriat, am adus la cunostinta printr-o notificare ca doresc sa ma mut, au zis ca trebuie sa vina sa ia spatiul in primire, lucru facut dar tot nu mi-au semnat rezilierea motivand ca nu-i contabila la serviciu.In spatiul pe care l-am inchiriat functioneaza un cabinet medical(pana la 1.09.2015) care de la 01.09.2015 are un alt contract cu proprietarul de la noul spatiu.cum pot obtine rezilirea pentru ca nu din vina mea am plecat,nu au fost respectate niste clauze czontractuale.
Buna ziua!
Comunicati proprietarului o notificare privind rezilierea incepand cu data dorita, astfel cum ati stabilit prin contract.
Cu siguranta in contractul de inchiriere ati mentionat cum se trimit notificarile, procedura in caz de reziliere, termenele de respectat.
Succes!