avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Copie sentinta din dosar in care nu am fost parte
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Copie sentinta din dosar in care nu am fost parte

Buna ziua.Cum sa procedez pentru a obtine de la arhiva instantei o copie de pe o sentinta ? Mentionez ca nu am fost parte in cauza ,dar sunt parte interesata in cauza intrucat prin prin solutia data am pierdut un drept.
Cel mai recent răspuns: Morina_60 , utilizator 11:40, 3 Septembrie 2015
Puteti solicita o copie numai daca ati fost parte in proces.
Multumesc pt. raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinere duplicat hotarare judecatoreasca definitiva de divort 111cris1 111cris1 Buna seara, acum 20 de ani sora mea a divortat. A primit hotararea judecatoreasca definitiva de divort in care se specifica ca va purta in continuare numele ... (vezi toată discuția)
Copie hotarare judecatoreasca lu_ankka lu_ankka Buna ziua. As dori si eu o lamurire. As dori sa obtin si eu o copie dupa o hotarare judecatoreasca insa nu stiu nici numarul acesteia si nici anul exact in ... (vezi toată discuția)
Decizie ...disparuta Georgian2all Georgian2all Buna dimineata! Revin pe forum cu o problema... in ceea ce priveste o sentinta. In luna mai s-a admis actiunea de la tribunal (formulata de unchiul meu), pe ... (vezi toată discuția)