Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Copie sentinta din dosar in care nu am fost parte
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Copie sentinta din dosar in care nu am fost parte

Buna ziua.Cum sa procedez pentru a obtine de la arhiva instantei o copie de pe o sentinta ? Mentionez ca nu am fost parte in cauza ,dar sunt parte interesata in cauza intrucat prin prin solutia data am pierdut un drept.
Puteti solicita o copie numai daca ati fost parte in proces.
Multumesc pt. raspuns.