Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Gratar
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Gratar

Buna ziua,

In judetul ilfov este in vigoare legea gratarului? vecinii fac gratar la nici 3m de bloc si langa masini. Pot sa chem politia? 112? sau la cine trebuie sa apelez?

Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru gratar,nu va hazardati sa apelati serviciul de urgenta 112,pentru a nu va confrunta cu situatia neplacuta sa fiti amendat pentru apelare nejustificata
Puteti sesiza oficial sectia de politie responsabila
sesiza oficial sectia de politie? ce inseamna mai exact acest lucru? o notificare in scris? ideea ar fi sa fie surprinsi in flagrant nu? le fac eu poze ca fac gratar sau cum?
cineva mai sus a zis ca da, se poate apela 112; deci care este varianta corecta?
si ce inseamna iar daca eu consider ca este incalcata legea? se vine cu gratarul in spate in parcare langa bloc, deci clar nu este loc amenajat, langa masini si foarte aproape de bloc; sunt acestea suficiente incalcari ale legii?