Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune cu probleme
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune cu probleme

Buna ziua.Ma confrunt cu urmatoarea problema;notarul imi cere chitanta fiscala platita la zi explicita cu numar topografic ca sa poata sa faca succesiunea dupa tatal meu,decedat.De la ghiseul primariei primesc chitanta fiscala fara numar topografic scris doar ca am platit pe teren intravilan si extravilan,notarul nu poate sa-mi faca succesiunea.Ma intorc din nou la primarie sa cer accea chitanta imi raspund ca ei nu pot elibera chitanta pe o persoana decedata si uite asa ma plimba de la unul la altul.Mentionez ca pe Titlul de Proprietate imi apar terenuri care nu corespund cu C.F.-urile nici ca suprafata nici ca identificare plus ca a fost eliberat pe strabunicul meu decedat in 1975 iar Titlul a fost eliberat in 2003.Ce pot sa fac?Apropo nici negatia de la primarie nu vor sa mi-o dea.Multumesc.
:sorry: nu s-a confruntat nimeni cu asa ceva?