Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Trecere de la personal contractual la functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Trecere de la personal contractual la functionar public

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns . in momentul de fata lucrez ca salariat contractual pe post de inspector S I cu un sal tarifar brut de 1562 lei. am grupa 40/5 , vechime in munca 27 de ani si trecuta pe studii superioare de 5 ani si jum. As dori sa imi spuneti ce salariu voi avea in momentul in care o sa trec ca si functionar public. Va multumesc anticipat.
Buna ziua,
Conform vechimii in specialitatea studiilor absolvite, puteti fi numita intr-o functie publica grad profesional principal.
Salariul de baza difera in functie de categoria institutiei publicce.