Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Partaj bunuri personale (apartament), esalonare sulta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Partaj bunuri personale (apartament), esalonare sulta

In urma procesului privind partajul apartamentului am castigat in instanta si am de platit suma de 30000 roni paratei . Am in intretinere doi copii minori , (incredintati prin ordin judecatoresc) , datorii la banci facute in timpul casatoriei (pe care le platesc eu , parata plecand in strainatate), va rog sa-mi specificati daca pot castiga in instanta dreptul de a plati aceasta suma din salariu pe termen mai lung , si in cat timp .Multumesc
Va recomand sa va adresati unui mediator prin intermediul caruia puteti incheia un acord de mediere care sa cuprinda esalonarea acestei datorii.