Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Incetare proces penal-continuare proces
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Incetare proces penal-continuare proces

daca ca urmare al acordului de mediere obtin incetarea procesului instanta are dreptul sa continue procesul? ex.sa ceara un cazier actualizat in vederea contopirii pedepselor?
Buna ziua!

Nu va continua. Nu are ce pedepse sa contopeasca, intrucat a incetat procesul penal.

Cu stima.
problema este ca am 3 pedepse definitive necontopite.....si daca vor afla au dreptul sa continua procesul ? ex.cazier actualizat,cererea sentintelor definitive si in urma contopirea lor..