Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Punct de lucru - ONG - fundatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Punct de lucru - ONG - fundatie

Buna ziua, detin un teren retrocedat - dosarul e la primarie cu cererea de retrocedare - insa din cauza birocratiei si a legii 165/2013 lucrurile se misca foarte greu, ba chiar demersurile consiliului local ar fii sunt suspendate momentan.Eu detin un ONG-fundatie si as dori sa schimb sediul sau sa deschid un punct de lucru pe acel teren.Intrebarea mea este daca pot grabi demersurile evitand legea 165/2013 ajutandu-ma de posibilitatea primirii unei suprafete de teren din rezerva primariei (avand in vedere ca aceasta exista deja pe numele meu doar ca nu am fost pus inca in posesie) pentru demararea unui proiect social...?Va multumesc!
acest lucru este la latitudinea primariei...depuneti un memoriu acolo.
Mult succes
Inteleg ca daca primaria este de acord se poate proceda si in felul acesta, va multumesc pentru raspuns!
da asa este. cu deosebita stima!