Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune (mostenitor decedat inaintea dezbaterii)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune (mostenitor decedat inaintea dezbaterii)

in cazul in care unul din mostenitori a decedat inainte de inceperea actiunii succesorale cine vine la mostenire?sotia supravietuitoare sau copiii decedatului.
ma scuzati ,nu prea inteleg.Imi puteti da mai multe detalii.multumesc
Nu e capabila ca nu mai are discernământ sau nu își misca mana? În ce sens nu e capabila, fizic sau psihic?