Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

exista 2 parti intr-un dosar , una dintre parti primeste zestre inainte de colectivizare un teren pentru care i se emite titlu de proprietate Parintii partilor decedeaza dupa revolutie in urma lor raman mai multe terenuri La iesirea din indiviziune se ia in calcul si terenul primit ca zestre? dar in cazul de partaj succesoral? mentionez ca pe titlul de proprietate al parintilor figureaza ca mostenitori cele doua parti din dosar(copiii)
Titlul de proprietate include si acest teren primit ca zestre ?
nu este inclus si acest teren
:rtfm:Interventie moderator.
Am rugamintea sa continuati discutia aici si sa nu mai deschideti un nou topic pe aceeasi tema ( pct,3.3 din Regulament).
In situatia in care mai aveti nelamuriri/ intrebari suplimentare legate de acest subiect, aveti posibilitatea sa continuati discutia folosind optiunea " raspunde".
Multumesc pentru intelegere.
lilianna81 a scris:

In ce conditii poate fi atacat un titlu de proprietate?

gerberga a scris:

Cand a fost emis acest titlu ?

lilianna81 a scris:

titlul a fost emis in 1991