Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inchidere pfa / schimbare nume
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inchidere pfa / schimbare nume

Recent mi-am schimbat numele in urma casatoriei, e obligatoriu sa modific numele firmei? As vrea sa inchid aceasta activitate, iar întrebarea mea este daca se poate inchide fara sa schimb numele pfa-ului ? Multumesc.
Puteti radia PFA-ul si fara a-i mai modifica denumirea.

Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului a radierii persoanelor fizice autorizate, întreprinderilor individuale şi întreprinderilor familiale:
[ link extern ]