Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Practica judiciara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Practica judiciara

Buna seara!
Ma intereseaza cum pot gasi o decizie a Tribunalului Teleorman (nr. 144 din 11.04.2014) pentru a o putea folosi intr-un dosar de transformare a daunelor cominatorii in daune compensatorii pe fond funciar. Mai exact, in decizia de mai sus, instanta constata potrivit art. 42 din legea 1/2000, ca aceste actiuni sunt scutite de taxa de timbru, iar unele instante nu tin cont de acest articol si impun plata taxei de timbru. Mentionez ca eu am gasit forma scurta a acestei decizii pe Portalul Instantelor de Judecata. Multumesc anticipat!
Tipariti forma scurta pe care ati gasit-o pe portal si folositi-o, forma extinsa a fost comunicata partilor din proces.