Forum Discuţii juridice Executare silită Somatie executare silita CNADNR
Discuție deschisă în Executare silită

Somatie executare silita CNADNR

Buna seara,

Am primit vineri un plic cu titlu de executare silita de la CNADNR privind o contraventie ( ca nu as fi avut rovinieta pe data de 14.06.2012 ( mentionez ca in acea perioada circulam foarte des pe ruta Bucuresti-Constanta)). Pana vineri nu am avut habar de acest fapt.

Copia procesului verbal de constatare a contraventiei nu prezinta nici o semnatura, a agentului care a constatat abatere.

Intrebarea mea este: platesc contraventia, cu toate ca nu au dreptate ( de 10 ani de cand conduc, nu am omis niciodata sa imi iau rovinieta) sau,

-formulez o plangere contraventionala impotriva procesului verbal al CNADNR

-contestatie la executare in care sa solicit suspendarea executarii silite .

Va multumesc anticipat pentru sfaturi
Daca aveti garantia ca nu ati fost depistat in trafic circuland fara rovinieta valabila,aveti dreptul legal in termen legal sa formulati contestatie la executare
Nu se justifica plangere contraventionala impotriva PV pentru contraventie consemnata in 2012,ati obtine hotarare judecatoreasca nefavorabila de respingere plangere ca tardiv formulata