avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Legalizare sentinta divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Legalizare sentinta divort

buna ziua.unde pot plati taxa de timbru pt legalizare sentinta divort?mentionez ca nu sunt din orasul de unde ma-m judecat si oare pot sa trimit prin posta cererea cu taxa de timbru?cum sa procedez?
Cel mai recent răspuns: Consuela Scarlat , Avocat 16:24, 21 Septembrie 2015
taxa judiciara se achita la Directia de taxe si impozite locale din localitate unde aveti domiciliul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare de divort legalizata Micky blue Micky blue Buna ziua. Am o mare rugaminte, as dori sa adresez o intrebare. Eu locuiesc in Bacau si am avut sentinta de divort la judecatoria Turda. Am dorit sa-mi schimb ... (vezi toată discuția)
Informatie despre sentinta de divort sergiu2011 sergiu2011 Buna seara,vreau sa va spun ca ma confrunt cu o mica problema,care de altfel nu as putea-o rezolva fara ajutorul dumneavoastra.As dori sa imi spuneti daca se ... (vezi toată discuția)
Solicitare sentinta legalizata prin posta Ares-3 Ares-3 Va rog frumos sa ma ajutati cu un model de cerere pentru obtinerea prin posta unui exemplar legalizat al unei sentinte. Daca are importanta pentru timbrare, ... (vezi toată discuția)